Pokaż więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Strona główna 5 Aktualności 5 Konkurs Wiedzy o NSZZ „Solidarność” – XV edycja

""

Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” wspólnie ze Świętokrzyskim Kuratorium Oświaty w Kielcach organizuje kolejną – XV edycję Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o NSZZ „Solidarność”, skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego. Tematycznie konkurs jest nakierowany na historię „Solidarności” na tle najnowszej – powojennej historii Polski. Jego tematyka dotyczy także teoretycznych podstaw funkcjonowania związku zawodowego w tym uniwersalnych funkcji i celów działania związku zawodowego oraz ruchu związkowego w Polsce i na świecie. Od ucznia biorącego udział w konkursie wymagana też jest wiedza podstawowa z obowiązującego prawa pracy oraz zagadnień związanych z Państwową i Społeczną Inspekcją Pracy.

W ubiegłorocznej edycji uczestniczyło w nim ponad 250 uczniów z 23 szkół. Natomiast w całej czternastoletniej historii udział w nim wzięło blisko 5 tysięcy uczniów.

Patronat honorowy nad naszym konkursem sprawuje Przewodniczący KK NSZZ” Solidarność” Piotr Duda. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród dla zwycięzców (swój udział zapowiedział Piotr Duda) przewidziano na 25 kwietnia 2017r. a wcześniej tj. 11 kwietnia 2017r odbędzie się finał wojewódzki konkursu poprzedzony z kolei eliminacjami szkolnymi przewidzianymi na dzień 10 marca br.