Strona główna 5 Aktualności 5 Inauguracja działalności Instytutu Dziedzictwa Solidarności

W historycznej Sali BHP w Gdańsku miało miejsce (5 listopada 2019r.) pierwsze posiedzenie Rady Instytutu Dziedzictwa Solidarności.
W obradach uczestniczył Przewodniczący Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" Waldemar Bartosz, który jest w grupie jedenastu przedstawicieli Związku w Radzie Instytutu. W skład Rady wchodzi również 10 przedstawicieli Ministerstwa Kultury.

Zasadniczym celem działalności Instytutu będzie popularyzacja fenomenu i znaczenia Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”, ruchu społecznego oraz antykomunistycznej opozycji demokratycznej w Polsce. Instytut Dziedzictwa Solidarności ma także zadbać o upowszechnianie w świadomości polskiego wkładu w obalenie systemu komunistycznego zarówno w kraju, jak i za granicą.

W skład Rady Instytutu Dziedzictwa Solidarności wchodzą:
1. Piotr Łukasz Andrzejewski
2. Waldemar Bartosz