Pokaż więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Strona główna 5 TSS 22 (1485) 10 czerwca 2025 5 Gratulacje dla Prezydenta Elekta Karola Nawrockiego

Karol Nawrocki
Prezydent Elekt
Warszawa

W imieniu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” składam szczere gratulacje z racji wygrania historycznych wyborów na Urząd Prezydenta RP.

Jest to dla nas wyraz satysfakcji i zapowiedź troski o Dobro Wspólne Ojczyzny, w tym także dobro ludzi pracy.

Jednocześnie będziemy zobowiązani za przyjęcie zaproszenia do złożenia wieńca upamiętniając 40 osób zabitych w tzw. pogromie kieleckim w 1946r.

„Solidarność” Świętokrzyska od 1981r. w każdą rocznicę tego tragicznego wydarzenia, czyli 4 lipca, o godz. 12.00 składa na ul. Planty 7/9 wiązanki kwiatów przepasane szarfą z napisem: „Ofiarom prowokacji UB – Solidarność Świętokrzyska”.

Również w okresie stanu wojennego, pomimo represji, działacze Związku w ten sposób czcili pamięć ofiar.

Dotychczas Prezydent RP – Andrzej Duda osobiście bądź pośrednio składał odpowiednie wieńce.

Kielce, 3 czerwca 2025r.

Waldemar Bartosz

Przewodniczący

Zarządu Regionu Świętokrzyskiego

NSZZ „Solidarność”