Pokaż więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Strona główna 5 Aktualności 5 Finał Konkursu o „Solidarności”

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, 8 kwietnia 2019r., odbył się finał XVII edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o NSZZ „Solidarność”. Uczestniczyło w nim 58 uczniów z 31 szkół, którzy 8 marca zwyciężyli w eliminacjach szkolnych.

Licząc od pierwszej edycji, w konkursie wzięło udział ok. 6 tys. uczniów. (W jednej edycji bierze udział średnio 250-500 uczniów).

Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" – Piotra Dudy, a patronat medialny sprawuje „Tygodnik Solidarność”. Organizatorami są: Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" i Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty.

Konkurs jest skierowany do uczniów szkół średnich województwa świętokrzyskiego a jego podstawową tematyką jest historia „Solidarności” na tle najnowszej – powojennej historii Polski. Tematyka dotyczy także uniwersalnych funkcji związków zawodowych oraz ruchu związkowego w Polsce i na świecie. Od ucznia biorącego udział w konkursie wymagana jest też podstawowa wiedza z zakresu prawa związkowego, prawa pracy oraz zagadnień związanych z Państwową i Społeczną Inspekcją Pracy.

Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się 24 kwietnia 2019r. Wtedy to laureaci konkursu a także wyróżnieni uczniowie otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy.

 

""

 

""

 

""

 

""

 

""