Strona główna 5 Aktualności 5 Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko – 33. rocznica męczeńskiej śmierci

19 października 2017r. minęły 33 lata od męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W Kielcach, Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność", jak co roku, był organizatorem uroczystości związanych z kolejną rocznicą śmierci bł. ks. Jerzego. W kieleckiej Bazylice Katedralnej była sprawowana Msza św. w intencji rychłej kanonizacji Patrona „Solidarnośći” – bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz w intencji Ojczyzny i Świata Pracy. Po nabożeństwie przed figurą ks. Jerzego zostały złożone kwiaty i odśpiewano pieśń „Ojczyzno ma…”

W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" z przewodniczącym Waldemarem Bartoszem, delegacje związkowych organizacji zakładowych oraz poseł Bogdan Latosiński, osoby reprezentujące wojewodę świętokrzyskiego, prezydenta Kielc a także władze gminy Miedziana Góra, organizacje społeczne i polityczne, i mieszkańcy Kielc.

Uroczystości poświęcone bł. ks. Jerzemu Popiełuszce odbywały się również w Delegaturach Zarządu Regionu. Jedną z nich jest Delegatura w Starachowicach gdzie, jak co roku, 19 października w kościele Świętej Trójcy odbyła się, zorganizowana przez Międzyzakładową Organizację Związkową NSZZ „Solidarność” w MAN BUS, uroczystość upamiętniająca męczeńską śmierć bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Mszę św.odprawił i homilię wygłosił ksiądz Henryk Czyż. Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości przeszli pod tablicę i popiersie księdza Jerzego, gdzie złożono wiązanki i zapalono znicze. W uroczystości udział wzięły poczty sztandarowe MOZ NSZZ „Solidarność” w MAN BUS, NSZZ „Solidarność” Emerytów i Rencistów, NSZZ „Solidarność” Delegatury i NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty.