Strona główna 5 Aktualności 5 Stanowisko Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” z dn. 1 lutego 2022 r.

Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” z niepokojem obserwuje impas w negocjacjach w ramach sporu zbiorowego zgłoszonego przez związki zawodowe wobec pracodawcy – Zarządu Solaris Bus and Coach.
Zrozumiałe postulaty pracownicze w obliczu realnego obniżenia wartości zarobków pracowniczych nie mogą być lekceważone, również przez znaną spółkę z rozpoznawalną marką rynkową.
Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” popiera działania pracowników reprezentowanych przez związki zawodowe i domaga się uwzględnienia słusznych dążeń pracowniczych.
Jednocześnie Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” deklaruje prawem dozwoloną pomoc dla miejscowej organizacji NSZZ „Solidarność” w Solaris Bus and Coach.

Za Zarząd Regionu Świętokrzyskiego
Waldemar Bartosz