Strona główna 5 Aktualności 5 Stanowisko Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” z dnia 30.05.2019r. w sprawie sytuacji w Odlewni „Chemar” Sp. z o.o. w Kielcach

Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” w oparciu o wystąpienie Zarządu Regionu (z dn. 7 maja 2019r.) apelujące o pomoc w uratowaniu Odlewni „Chemar” i zagrożonych miejsc pracy oraz po wystąpieniu w tej sprawie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (z dn. 20 maja 2019r.), powtórnie apeluje o niezwłoczne podjęcie decyzji, które zapobiegną upadłości zakładu a w konsekwencji likwidacji liczącej się marki handlowej jaką jest „Chemar”.

Cieszy wystąpienie Kancelarii Premiera, ale oczekujemy na decyzje, szczególnie instytucji państwa polskiego powołanych do pomocy firmom przemysłowym.
Apel ten kierujemy zarówno do właściciela, jakim jest Ministerstwo Energii jak i do Agencji Rozwoju Przemysłu.
Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” zwraca się jednocześnie do wszystkich struktur związkowych oraz ludzi dobrej woli o okazywanie solidarności załodze Odlewni „Chemar” pracującej obecnie w atmosferze zagrożenia istnienia miejsc pracy.
Prezydium Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” oświadcza również, że na czerwcowym posiedzeniu Zarządu Regionu, zwróci się o podjęcie akcji związkowych w tej sprawie.

Za Prezydium
Zarządu Regionu Świętokrzyskiego
NSZZ „Solidarność”

Waldemar Bartosz
W załączeniu:
1.                  Stanowisko Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ „Solidarność” z dn. 7 maja 2019r.
2.                  Pismo Kancelarii Prezesa