Strona główna 5 Aktualności 5 Spotkanie opłatkowe Świętokrzyskiej „Solidarności”
Tradycyjnie, związkowcy Świętokrzyskiej „Solidarności”, w bliskości świąt Bożego Narodzenia, organizują spotkania opłatkowe, podczas których jest okazja do wzajemnego przekazywania sobie życzeń a także do refleksji dotyczących minionego i nowego roku. Tak było również w piątek, 10 stycznia 2020r. W Kielcach, w Hotelu DAL, w uroczystym spotkaniu uczestniczyli przedstawicie zakładowych organizacji związkowych z całego regionu. Liturgii słowa przewodniczył biskup Andrzej Kaleta. Wśród licznych gości byli m.in.: Jerzy Jaworski, zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej "Solidarności", senator Krzysztof Słoń, wiceminister spraw zagranicznych – prof. Piotr Wawrzyk, Główny Inspektor Pracy – Wiesław Łyszczek, wojewoda świętokrzyski – Zbigniew Koniusz, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego – Marek Bogusławski, starostowie: kielecki – Mirosław Gębski, włoszczowski – Dariusz Czechowski, jędrzejowski – Paweł Faryna, prezydent Kielc – Bogdan Wenta a także przedstawiciele pracodawców z całego regionu i organizacji społecznych.
Oprawę muzyczną spotkania opłatkowego zapewnił szkolny kwartet smyczkowy pod batutą Iwony Trątnowieckiej z Filharmonii Świętokrzyskiej.

vide FOTO

Spotkania opłatkowe w Regionie Świętokrzyskim NSZZ "Solidarność"

Czas Bożego Narodzenia obfituje w naszym kraju w spotkania opłatkowe. W „Solidarności” Świętokrzyskiej tradycja ta jest również bardzo żywo kultywowana. Prezentujemy poniżej krótką fotograficzną kronikę spotkań opłatkowych.

DELEGATURA OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI

Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ "Solidarność" w ZUChiAP "Chemar" SA