Pokaż więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Strona główna 5 Aktualności 5 44. rocznica śmierci księdza Romana Kotlarza

W Koniemłotach, rodzinnej miejscowości księdza Romana Kotlarza, w 92. rocznicę urodzin i 44. rocznicę jego tragicznej śmierci, podobnie jak w latach ubiegłych, odbyły się uroczystości upamiętniające kapłana, obrońcę strajkujących w 1976r. radomskich robotników.
W niedzielę, 23 sierpnia br., uroczystości rozpoczęły się na cmentarzu parafialnym przy grobie, w którym pochowany jest ksiądz Roman Kotlarz. Na mogile złożono kwiaty i zapalono znicze. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli do kościoła w Koniemłotach, gdzie została odprawiona msza święta w intencji zmarłego kapłana.
Uczestnikami uroczystości byli członkowie rodziny ks. Romana Kotlarza, parlamentarzyści: Krzysztof Lipiec i podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych – prof. Piotr Wawrzyk, przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowcy, delegacje ,,Solidarności” z przewodniczącym Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" Waldemarem Bartoszem i przewodniczącą Delegatury „Solidarności” w Staszowie Joanną Dróżdż oraz przewodniczącym „Solidarności” w Siarkopolu Lechem Stanisławem Zalewskim a także reprezentacje zakładów pracy, wśród których Enea Elektrownia Połaniec reprezentowana była przez wiceprezesa Krzysztofa Pawełka. W uroczystości uczestniczyli również mieszkańcy Koniemłotów.

ap

""

 

""

 

""

 

""

 

""

 

""