Pokaż więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Strona główna 5 TSS 25 (1439) 18 czerwca 2024 5 35. Wyścig „Solidarności” i Olimpijczyków

Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków, jedna z ważniejszych imprez kolarskich w kraju, jest rozgrywany już po raz 35. Wyścig ten umieszczony jest w światowym kalendarzu wyścigów kolarskich Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) w grupie wyścigów Europe Tour. Organizatorem tego wydarzenia od 1990 roku jest Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Ziemia Łódzka. Patronat Honorowy nad zawodami objął Prezydent RP Andrzej Duda.

W tegorocznym Wyścigu kolarze przez trzy dni przejadą ok. 570 km podzielonych na cztery etapy. Trasa przebiegać będzie przez trzy województwa: łódzkie, świętokrzyskie i małopolskie.

I etap, 26 czerwca – z Łodzi do Zduńskiej Woli. Trasa będzie liczyć 87,6 km.

II etap, 26 czerwca – w godzinach popołudniowych z Konstantynowa Łódzkiego do Skierniewic. Kolarze będą mieli do pokonania trasę 119,6 km.

III etap, 27 czerwca – z Koluszek do Kielc. Meta usytuowana będzie w Kielcach na ul. Sandomierskiej, a przyjazd kolarzy na linię mety zaplanowano około godz. 18.40. Trasa będzie liczyć 216,4 km

IV etap, 28 czerwca – z Jędrzejowa do Jaworzna. Start w Jędrzejowie o godz. 11:20 na ul. Piłsudskiego. Przyjazd kolarzy na linię mety zaplanowano około godz. 14.30 i wówczas odbędzie się uroczystość zakończenia Wyścigu. Trasa będzie liczyć 143,2 km.

W tegorocznych zawodach wystartuje ponad 160 kolarzy z 28 zawodowych i amatorskich grup z całego świata, w tym 11 polskich ekip.

Zapraszamy do kibicowania kolarzom na trasie Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków.

ap

(źródło: www.solidarnosc.lodz.pl)