Strona główna 5 Aktualności 5 32. rocznica męczeńskiej śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki

Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" zaprasza organizacje związkowe wraz z pocztami sztandarowymi oraz wszystkich członków i sympatyków „Solidarności” na uroczystości związane z 32. rocznicą męczeńskiej śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.

W środę, 19 października 2016r., o godz. 18.00 w kieleckiej bazylice katedralnej Ks. Biskup Kazimierz Ryczan będzie sprawował mszę świętą w intencji Ojczyzny i świata pracy.

Po nabożeństwie zostaną złożone kwiaty przed pomnikiem Patrona „Solidarności” błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.

19 października 1984 r., wracający z Bydgoszczy do Warszawy ks. Jerzy Popiełuszko i kierowca Waldemar Chrostowski zostali uprowadzeni przez funkcjonariuszy Samodzielnej Grupy „D” Departamentu IV MSW. Chrostowskiemu udało się uciec z samochodu, a ks. Popiełuszkę skrępowano, przewożono w bagażniku i zamordowano. W sierpniu 2014r. błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko został ustanowiony patronem Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”.

zob. foto