Pokaż więcej wyników...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Strona główna 5 Aktualności 5 1% dla Dobra Wspólnego

Kilka lat temu z inicjatywy Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" powstała FUNDACJA DLA DOBRA WSPÓLNEGO mająca od 2010 roku status organizacji pożytku publicznego.

Fundacja działa bez zysku (non profit) i jej zarząd pracuje społecznie. Fundacja udziela pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej, dzieciom i młodzieży oraz osobom bezrobotnym, zagrożonym utratą pracy. Ta pomoc świadczona przez organizację jest możliwa dzięki m.in. funduszom utworzonym z odpisu 1% podatku PIT. Współuczestnictwo w niesieniu pomocy osobom potrzebującym wsparcia jest bardzo łatwe, wystarczy w corocznie składanym zeznaniu podatkowym w odpowiedniej rubryce wpisać właściwą kwotę i KRS fundacji, tj. KRS 0000283723.

Z nadesłanych z Urzędów Skarbowych informacji wiemy, że ofiarodawcami są osoby prawie z całej Polski nie tylko zamieszkałe w naszym, świętokrzyskim województwie.

W imieniu obdarowanych serdecznie wszystkim ofiarodawcom dziękujemy i jednocześnie oczekujemy, szczególnie od członków Świętokrzyskiej „Solidarności”, na tegoroczne wspomożenie Fundacji jednym procentem podatku PIT.

Każda złotówka podarowana Fundacji trafia do osób potrzebujących wsparcia.

""