Strona główna 5 TSS 20 (1434)14 maja 2024 5 XIX Pielgrzymka Świętokrzyskiej „Solidarności” do Patrona Robotników – Św. Józefa

W tym roku już po raz dziewiętnasty „Solidarność” Regionu Świętokrzyskiego pielgrzymowała w Dzień Solidarności Ludzi Pracy – 1 Maja do Patrona Robotników – Świętego Józefa.

W kościele św. Józefa Robotnika w Kielcach (ul. Turystyczna 3), podczas mszy świętej, sprawowanej przez Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego, związkowcy „Solidarności” modlili się w intencji wszystkich pracujących i bezrobotnych oraz ich rodzin.

Przed mszą św., pod tablicą upamiętniającą powstanie „Solidarności” (skwer im. S. Żeromskiego) zostały złożone kwiaty przez senatora RP Krzysztofa Słonia a także przez przedstawicieli organizacji związkowych z przewodniczącym Świętokrzyskiej „Solidarności” Waldemarem Bartoszem, władz Kielc, Delegatury Kielce Instytutu Pamięci Narodowej, Państwowej Inspekcji Pracy.