Strona główna 5 Aktualności 5 INFORMATOR Prawa i obowiązki zakładowej/międzyzakładowej organizacji związkowej

Region Świętokrzyski NSZZ "Solidarność" opracował Informator dotyczący praw i obowiązków, jakie posiadają zakładowe/międzyzakładowe organizacje związkowe.
Zaprezentowany w Informatorze materiał pozwoli na skuteczną działalność zgodną z prawem i zrealizowaną w odpowiednich terminach. Zamieszczone w nim skondensowane informacje dotyczą praw i obowiązków wszystkich organizacji, lecz nie oznacza to, że wyczerpują wszystkie przepisy prawa. W niektórych branżach funkcjonują specyficzne karty, np. Karta Nauczyciela lub ponadzakładowe układy zbiorowe pracy regulujące szersze spektrum problemów.
Zestawienia przepisów prezentowanych w Informatorze dokonał kol. Kazimierz Pasternak po konsultacji z biurem prawnym Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność".

pobierz Informator pdfdoc