Została uruchomiona aplikacja, dzięki której Europejską Inicjatywę Obywatelską „Zawieszenie Pakietu Klimatyczno-Energetycznego UE” można poprzeć również przez internet. Osoby, które nie złożyły dotychczas podpisu na papierowym formularzu, a chcą przyłączyć się do akcji, mogą to zrobić za pośrednictwem swojego komputera. Wystarczy wejść na stronę internetową Komisji Krajowej: solidarnosc.org.pl i kliknąć na baner z logo akcji „Mój dom, mój prąd”. Zostaniecie przekierowani do elektronicznego formularza Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej „Zawieszenie Pakietu Klimatyczno-Energetycznego UE”. Na pierwszej stronie formularza należy wybrać opcję „Poprzyj”. To spowoduje automatyczne przejście na drugą stronę deklaracji, na której należy wybrać państwo, którego jesteśmy obywatelami, a następnie podać swoje dane i wybrać „Wyślij”.
Pod deklaracją złożyć podpis można tylko raz. Z opcji internetowej mogą skorzystać te osoby, które wcześnie nie podpisywały deklaracji poparcia w formie papierowej.
1 stycznia 2013 roku wchodzą w życie zapisy pakietu klimatyczno-energetycznego Unii Europejskiej nakazujące producentom energii zakup uprawnień do emisji dwutlenku węgla. Pakiet klimatyczno-energetyczny i system aukcyjny handlu emisją CO2 to pozornie nie brzmi groźnie, w rzeczywistości oznacza początek społecznej i gospodarczej katastrofy.
W 2013 roku ceny prądu w Polsce wzrosną o 30 proc.
W 2013 ceny ciepła wzrosną o 22 proc.
W kolejnych latach ceny energii wzrosną o 60 proc.
Taki skok cen oznacza załamanie budżetów domowych polskich rodzin. I to nie tylko dlatego, że drastycznie wzrosną comiesięczne rachunki za energię elektryczną i ogrzewanie. Wzrost cen energii przełoży się na wzrost cen innych produktów – od żywności począwszy, a na tzw. dobrach trwałych skończywszy.
Oprócz skokowego wzrostu kosztów utrzymania Polskę zaleje fala bezrobocia. Droga energia elektryczna doprowadzi do likwidacji wielu zakładów. Będą przenosić produkcję na Wschód.
W latach 2013-2020 stracimy od 250 tys. do nawet 500 tys. miejsc pracy.
Lista branż, które będą się pozbywać pracowników jest długa. Na pierwszy ogień pójdą: hutnictwo, przemysł chemiczny, cementownie, przemysł papierniczy, przemysł metalowy, górnictwo, koksownictwo, motoryzacja.
Naszą ostatnią szansą jest Europejska Inicjatywa Obywatelska!
Aby doprowadzić do zawieszenia pakietu, trzeba zebrać co najmniej milion podpisów obywateli domagających się zawieszenia pakietu klimatyczno-energetycznego w przynajmniej 7 krajach UE.
8 sierpnia 2012 roku Europejska Inicjatywa Obywatelska „Zawieszenie Pakietu Klimatyczno-Energetycznego Unii Europejskiej" została zarejestrowana przez Komisję Europejską. Od tego momentu Komitet Obywatelski tej inicjatywy ma 12 miesięcy, aby zebrać wymaganą liczbę podpisów.
W skład Komitetu Obywatelskiego EIO wchodzą m.in. przedstawiciele NSZZ Solidarność. Do Komitetu obok Polaków przystąpili też reprezentanci 6 innych krajów UE: Austrii, Danii, Grecji, Litwy, Rumunii i Wielkiej Brytanii. Akcję popierają przedstawiciele innych krajów Unii, które ucierpią z powodu pakietu.
INNI nie chcą przepłacać za prąd, a TY?
Zbierz podpisy i dostarcz je do Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność"
25-502 Kielce, ul. Planty 16A